MERWELANDEN INSIDE
ALV: AANGEPASTE BEGROTING EN TOELICHTING 2025
Op 25 november vindt voor onze leden de Algemene Ledenvergadering plaats. De op 5 november op de website gepubliceerde begroting 2025 bleek niet te voldoen aan de opzet zoals we die al jaren kennen in onze vereniging. Het bestuur werd daar door een aantal leden op gewezen en heeft besloten om een nieuwe versie te presenteren die aansluit bij de bestaande praktijk. Daardoor is het eenvoudiger om de verschillende posten te vergelijken met de uitkomst van 2023 en de voorlopige uitkomst 2024.
De nieuwe versie van de begroting en toelichting 2025 is te downloaden van onze website via deze link.
BUDDY'S GEZOCHT
Je bent net lid geworden van de vereniging en wellicht beginnend golfer. Je hebt zin om de baan en de club te leren kennen, je golfspel te verbeteren en om nieuwe mensen te ontmoeten. Heel leuk allemaal, maar we merken toch regelmatig dat er bij onze nieuwe leden behoefte is aan iemand die af en toe met ze mee de baan in gaat, zodat zij de baan en de club beter leren kennen. Dus.... ben jij iemand die het leuk vindt om onze nieuwe leden wegwijs te maken op onze baan en vind je het belangrijk dat zij zich welkom voelen bij onze gezellige vereniging? Meld je dan nu aan als buddy bij Anita via secretariaat@gcmerwelanden.nl . Natuurlijk hopen wij op veel aanmeldingen!
NIEUW WEDSTRIJDREGLEMENT
Het wedstrijdreglement van onze golfclub is opnieuw beschreven. Het is te vinden op onze website www.gcmerwelanden.nl, rubriek leden, reglementen, wedstrijdreglement (snel te vinden via deze link).
Het oude reglement was al ongeveer 8 jaar oud. Nadien zijn de golfregels veranderd, is er een nieuw handicapsysteem ingevoerd. Vandaag leven wij in een wereld van allerlei app’s op onze mobiele telefoon, ook in de golfwereld. Kortom, tijd voor een nieuw reglement. René Vermeulen en ondergetekende hebben dit geschreven.
De belangrijkste wijziging is dat bij een shotgun wedstrijd alle spelers zich minimaal 60 minuten voorafgaand aan de wedstrijd moeten melden bij de wedstrijdleiding.
Met het nieuwe handicapsysteem veranderen handicaps veel sneller. Spelers en wedstrijdleiders dienen nu zo snel mogelijk (nog dezelfde dag) alle scorekaarten in Proware of hun mobiele telefoon in te voeren en door te sturen naar de NGF, zodat de handicaps van alle spelers altijd actueel zijn.
We kunnen ons inschrijven voor een wedstrijd via de Merwelanden golf-app, onze handicaps opzoeken via de NGF-golf-app en de golfregels tijdens een wedstrijd opzoeken via de internationale R&A golfregel-app. De R&A heeft een Nederlandstalige versie voor Nederland op de markt gebracht.
Ik ben al 9 jaar scheidsrechter. De meest voorkomende vraag is: met welke handicap speel ik de wedstrijd van vandaag? Antwoord: met je actuele handicap, nadat alle vorige scorekaarten zijn ingevoerd. Dat is nu duidelijk in het reglement vastgelegd.
Een andere belangrijke wijziging is gebruik van handicarts en buggy’s. Het verbod, dat je bij de clubkampioenschappen geen gebruik mag maken van handicarts en buggy’s is geschrapt. De Stichting Handicart wil graag, dat alleen gebruikers van een handicartpas in een handicart rijden. Dat is eraan toegevoegd.
Dan zijn en er kleine aanpassingen, die de NGF en de R&A in hun adviezen over het wedstrijdreglement voorstellen.
In de praktijk zal er voor de meeste spelers niet zoveel veranderen.
Met dank aan iedereen, die het concept heeft gelezen en van commentaar heeft voorzien.
Han Hofstede
Voorzitter H&R commissie
BETCITY GOLF TOUR
Betcity Golf Tour, een Open Golf Tour voor golfers die eens de uitdaging aan willen gaan met andere amateurs en professionals een wedstrijd te spelen.
Er wordt gespeeld in 2 categorieën, 16 tot 50 jaar en 50 jaar en ouder. Dit jaar heeft een aantal van onze leden deelgenomen aan de wedstrijden die door het hele land georganiseerd worden.
Als beginneling in deze tour heb ik vooral ervaring opgedaan in het spelen in een heel andere setting, met andere dames en op andere banen. Voor de prijzen hoef ik niet mee te doen maar dat is helemaal niet erg: de ervaring, het spelen op andere banen en het ontmoeten van leuke golfers met wie ik nog steeds contact mee heb is het meer dan waard.
De slotdag ofwel finaledag van de BetCity tour is gespeeld op zaterdag 9 november op De Haenen en voor de Heren heeft Jorick van Geel met een grote voorsprong de Order of Merit 2024 gewonnen: een prachtige prestatie en ik wil hem dan ook feliciteren met dit mooie resultaat. Rik Maaskant en Ben Kraa hebben bij de senioren de top 10 behaald, hier is zeker een felicitatie op zijn plaats. Zelf ben ik niet ontevreden met mijn 19e plaats tijdens het eerste jaar van deelname.
Het smaakt naar meer en ik ga in 2025 zeker weer de uitdaging aan om deel te nemen.
Ineke Willemse